איך לבחור מדפסת זולה ויעילה לסטודנט מתחיל

תוכן עניינים

ברוכה הבאה עבודה אקדמית..

סטודנטים וסטודנטיות, ברוכים הבאים לעולם ההגשות. לא, לא הגשה לשולחנות בתור מלצרים (אם כי די סביר שגם את זה תחוו במהלך התואר). אנחנו מדברים על הגשת עבודות סמינריוניות לקורסים שונים. גם בעשור השני של המאה ה-21, מזמן אחרי שכולם עברו למשרד דיגיטלי ואיחסון בענן, נראה שאין תחליף למילה המודפסת. בין אם אתם בשנה הראשונה לתואר או כבר בהגשת התזה, סביר להניח שבמהלך השנה תשתמשו במדפסת הרבה יותר פעמים ממה שציפיתם. אפשר כמובן להתמסר למדפסת בספריית האוניברסיטה, אבל זה מגביל אתכם לשעות הזמינות שלה ולתחרות עם עוד עשרות (אם לא מאות) סטודנטים אחרים שלא השכילו לרכוש מדפסת משלהם.

אז מה צרכי ההדפסות שלכם? עבודה סמינריונית בכל שבוע? או אולי סיכום שיעור מדי פעם?
 

בשביל לא להתקע ברגע האחרון, כדאי להשקיע במדפסת ביתית, זולה ויעילה. המבחר הקיים היום בשוק באמת עצום, ובהתחשב בצורך הספציפי לשמו אתם רוכשים מדפסת, כלומר הדפסת עבודות כתובות ולא תמונות או גרפים הדורשים ריבוי צבעים, תוכלו לצאת מזה בכמה מאות שקלים בלבד. זה כמובן תופס לגבי מדפסות הפועלות בטכנולוגיית הזרקת דיו. אם ננעלתם על מדפסת לייזר, המחירים כבר יותר גבוהים. הכל תלוי בצרכים שלכם, כמובן. האם מדובר בהדפסות מרובות, על בסיס כמעט יומיומי? או שבעצם פעם או פעמיים בחודש? להדפסות תכופות, שווה להשקיע כסף ולרכוש מדפסת לייזר איכותית לשימוש ביתי. העלות לא נמוכה, אבל הביצועים איכותיים ומרשימים, וניכר חסכון בטווח הארוך. אם לעומת זאת אתם יודעים מראש שלא תזדקקו להדפיס חצי אנציקלופדיה בכל שבוע, כנראה שמדפסת הזרקת דיו היא התשובה עבורכם.

מדפסת זולה ויעילה לסטודנט

מדפסת, זה כרוך גם בעלויות..

לפני שאתם רוכשים מדפסת לשימוש עצמי, קחו בחשבון גם את ההוצאות הנלוות. אמנם מדפסות הזרקת דיו זמינות במחירים השווים לכל כיס, אבל דיו למדפסת זה כבר סיפור אחר. כל מדפסת דורשת דגם אחר של מחסנית ייעודית המתאים רק לה. גם כאן ניתן לעגל פינות, על ידי רכישת מחסניות ממוחזרות או תואמות. העלות נמוכה יותר ממחסניות דיו מקוריות, וברוב הפעמים האיכות שלהן לא נופלת מהמקור. לעומתן, מדפסות לייזר ניזונות מטונר – אבקת פיגמנט המגיעה במיכלים ומספיקה לכמות מרשימה של מסמכים, פי שתיים ויותר מתפוקה של מדפסת הזרקת דיו. הוצאה נלוות נוספת היא כמובן דפים. שימוש בדפי מדפסת ייעודיים יסייע לשמור על איכות המדפסת לאורך זמן, אז שווה להשקיע עוד כמה שקלים כדי להבטיח שהיא תמשיך לשרת אתכם במשך זמן רב.


הטיפול במדפסת..

לסיום, עוד שני טיפים קטנים שיעזרו לכם לשמור על המדפסת במצב טוב:

  • ראשי דיו נוטים להיסתם אם אינם בשימוש לאורך זמן. אם ברשותכם מדפסת הזרקת דיו שלא עבדה תקופה ארוכה יחסית, נקו את ראשי הדיו לפני ההדפסה ותחסכו לעצמכם תסכול.
  • אבק לא פוסח על מדפסות. הקפידו לנקות את המדפסת מאבק באופן תדיר, כדי להגן על המנגנונים הפנימיים שלה. למהדרין, אפשר גם לכסות אותה כשאינה בשימוש.

מוכנים? היכון, הדפס!

5 / 5. 88

מאמרים שעשויים לעניין אותך
דילוג לתוכן