דרך המלך לקבלת ציון טוב בעבודות אקדמיות

תוכן עניינים

עבור חלק מהסטודנטים כיום ישנו בלבול לגבי כתיבת עבודות אקדמיות. סטודנטים מרגישים פעמים רבות שאין להם את הכלים על מנת לכתוב עבודה אקדמית. יתרה מזאת, הם לא מאמינים שאם כבר יכתבו עבודה אקדמית, הם יכתבו עבודה טובה. קיימות מגמות  של ריחוק וסטיגמה ביחס לעבודות אקדמיות, עבודות שכאלו נראות מסובכות מדי לכתיבה, ובנוסף קיימת רתיעה גדולה מאוד מלעסוק בהן עקב החשיבות הגדולה שניתנת להם באקדמיה. בנוסף לזאת, רבים מהסטודנטים מאמינים שאין חשיבות פרקטית לעבודה אקדמית, ושהיא רק מעמסה לא נחוצה שנוחתת על הסטודנטים. כל אלו יחדיו גורמים לסטודנטים לא לרצות לדעת בכלל כיצד לכתוב עבודות אקדמיות.

אולם עבודות שכאלו הן חלק בלתי נפרד מהאקדמיה. הן מטלה אקדמית שכל סטודנט ממוצע צריך לדעת לעשות. בהתאם לזאת, לעבודות אקדמיות יתרונות רבים כמו מיקוד המחשבה, עידוד מקוריות, שיפור יכולות הבעה וכתיבה, עמידה בלוח זמנים ועוד. כחושבים על זה, לכתוב עבודה באקדמיה יכולה להיות מטלה לא מפחידה או קשה כפי שמדמיינים הסטודנטים. יש לנקוט בצעדים קבועים מראש, צעדים הנלמדים בקורסי כתיבה מדעית, וברגע שהצעדים האלו נעשים, העבודה כמעט נכתבת בעצמה. נשאלת השאלה "מהם אותם הצעדים?". בפסקאות הבאים יצוינו כל השלבים שיש לעשות על מנת לכתוב עבודה טובה.

דרך המלך לקבלת ציון טוב בעבודות אקדמיות

דרכים לכתיבת עבודה אקדמית טובה

כאשר חושבים על זה, עבודה מדעית שמקבלת ציון טוב באקדמיה היא עבודה שלה מספר מאפיינים: עבודה טובה היא בראש ובראשונה עבודה שעומדת בדרישות המרצה והקורס. חשוב מאוד שהסטודנטים יענו לדרישות. אי היענות נחשבת לבעיה בהבנה ולעיתים לביטוי של חוסר נימוס; עבודה טובה היא גם עבודה שסדר הגודל שלה הוא במידה טובה, כלומר לא עבודה עמוסה מדי במלל ומסורבלת או עבודה דלילה ללא עומק תיאורטי; עבודה טובה היא עבודה שהנושא שלה ברור היטב. כמו כן שהכותב שולט בתחום הידע שאליו משתייכת העבודה ולאורך כל העבודה הכותב מציג טיעונים לוגיים, רציפים ומדויקים;

עבודה טובה היא עבודה שהתכנים והמלל שנכתבים בה כתובים באופן בהיר ו"נקי", משפטים קצרים וברורים, בעלי משמעות והיגיון, משפטים שקשורים לנושא ומרחיבים את הדעת עליו ולא נכתבים לשם הכתיבה או קשורים לנושא באופן עקיף; עבודה טובה היא עבודה שנכתבת בהתאם לחוקי כתיבה מדעית. עבודה מדעית היא חלק מהאקדמיה ולאקדמיה נורמות ומסורות. אחת מנורמות אלו היא כתיבה לפי כתיבה מדעית, לכן כאשר עבודה נכתבת באקדמיה היא נכתבת בהתאם למדע, ברמה גבוהה, בהירה ומתומצתת תוך הסתמכות על מחקרים מדעיים ותיאוריות. אם כל אלו לא יתקיימו, העבודה תהיה טקסט אבל לא תיחשב לעבודת מחקר.

מכל האמור לעיל, דרך המלך לקבלת ציון טוב בעבודה אקדמית היא לוודא שהעבודה נכתבת בהתאם לדרישות, שהעבודה איננה קצרה או ארוכה מדי, עבודה שהנושא שלה ברור וממוקד ולא מפוזר ומסורבל, רמת הכתיבה בעבודה זו היא גבוהה זאת אומרת כתיבה ברורה, הגיונית, לא מסורבלת ונעימה לקריאה, בהתאם הכתיבה תהיה בהתאם לחוקי כתיבה מדעית וקיימת בה הסתמכות על מחקרים ומודלים תיאורטיים מדעיים. אם כל שלבים אלו יתקיימו, אין שום סיבה שהעבודה לא תקבל ציון הולם והוגן.

להזמנת עבודות אקדמיות מקצועיות אתם יכולים לפנות לקמפלוס שתפלס לכם את הדרך להצלחה בלימודים האקדמיים.

5 / 5. 147

מאמרים שעשויים לעניין אותך
דילוג לתוכן