חוקים בכתיבת עבודה אקדמית – עשה ואל תעשה

תוכן עניינים

האמת היא שבזמן הלימודים האקדמיים אין מנוס מכתיבה של עבודות אקדמיות. זו חובה שכל סטודנט מן השורה מחויב להיענות אליה. אך למרות שנראה כי כתיבת עבודה אקדמאית נחווית כפעולה מאוסה זו פעולה שתתרום רבות להשכלה ולמקצועיות של הסטודנטים יחדיו.

סוגיית החוסר אטרקטיביות של העבודות אלו היא סוגיה שכיחה למדי ורלוונטית מתמיד. אולם קיימת סוגיה אחרת, חשובה לא פחות והיא הכתיבה הנכונה והלא נכונה של עבודות אקדמיות. אחת מהיכולות הנרכשות החשובות ביותר באקדמיה היא היכולת לכתוב ברמה גבוהה. לולא יכולת זו לא ניתן לסיים את הלימודים. כמו כן, אחד מקורסי החובה הראשונים שסטודנטים לומדים הוא קורס כתיבה מדעית בו לומדים את כל השיטות לכתיבה נכונה ומדעית.

אולם למרות שלומדים כתיבה, עדיין חלק גדול  מהסטודנטים כותבים עבודות באופן שאיננו עונה על הנדרש באקדמיה. וכשהעבודה  איננה עונה על הנדרש הסטודנט נכשל בקורס ועליו ללמוד אותו מחדש. על מנת להימנע ממצב לא נעים שכזה יש לספק את הקווים המנחים לכתיבה נכונה.

חוקים בכתיבת עבודה אקדמית

מהם החוקים לכתיבת עבודה אקדמית?

להלן 3 חוקים עיקריים:

1. החוק המשמעותי ביותר בכתיבת עבודה אקדמית הוא  חוק כתיבה מדעית.

עבודה שנכתבת ללא יישום נכון של חוקי כתיבה מדעית נפסלת במקום. כשזה נוגע לחוקי כתיבה מדעית לא באמת צריכה להיות בעיה מאחר שבכל אתר ספרייה קיימים קבצים אלקטרונים של החוקים. כמו כן קיימות עבודות מחקר משנים קודמות בהן קיים תיעוד ברור לכתיבה נכונה. כל מה שהסטודנט צריך לעשות הוא ללמוד כיצד כותבים נכון.

2. החוק השני הוא שימוש במקורות מדעיים מהימנים.

מבחינה דרישות העבודה הסטודנטים לא יכולים להשתמש בכל טקסט שהם רוצים, עבודה אקדמית מתבססת על מקורות אקדמיים. בנוסף למדעיים ועדכניים. אלו העקרונות הבלעדיים לבחירה. אולם הבעיה היא שלעיתים כמעט בלתי אפשרי למצוא מקורות שעומדים בעקרונות אלו. בנוסף לזאת, סטודנטים פעמים רבות מעגלים פינות ובוחרים מקורות שאולי מתאימים מבחינת הנושא אך לא מתאימים מבחינת הדרישות. במקרה שכזה אותו המקור נפסל וכל מה שנכתב בעזרתו נפסל גם הוא.

3. החוק השלישי הוא שמירה על כתיבה מדויקת.

חוק זה משמעותי במיוחד מפני שכתיבה אקדמית נכונה היא אחד מהאתגרים הקשים ביותר עבור סטודנטים. רוב הסטודנטים מתקשים לא לכתוב כתיבה מסורבלת. קשה להם לסדר את הטיעונים שלהם בסדר לוגי ותמציתי. הקושי מתבטא בעיקר כשזה נוגע לכתיבת עבודות אקדמיות. הדרך להתמודד עם הקושי הזה הוא בניסיון לתמצת את התוכן ולכתוב את הנקודות הרלוונטיות ביותר למחקר.

לסיכומו של עניין, כחלק מחובה אקדמית וכתנאי לסיום הלימודים, סטודנטים מחויבים לכתוב עבודות, ולמרות שתנאי זה יכול להיות לא פופולארי במיוחד הוא עדין חובה שיש להיענות אליה. עקב אותו עיקרון, חשוב שהעבודות ייכתבו כשורה ובהתאם לנהלים האקדמיים.

עם מעקב אחר שלושה חוקים שצוינו מקודם העבודות יהיו כשירות להגשה.

5 / 5. 91

מאמרים שעשויים לעניין אותך
דילוג לתוכן