החשיבות של ידיעת אנגלית בהכנת עבודות באקדמיה

תוכן עניינים

ידיעת האנגלית נחשבת לאחד הפרמטרים החשובים בהכנה של כל עבודה אקדמית. למעשה, משום שמרבית כתבי העת המקצועיים, הביבליוגרפיות הרלוונטיות והמחקרים האחרונים מתפרסמים אך ורק בשפה האנגלית, סטודנט ישראלי אשר לא שולט בשפה עלול למצוא עצמו בבעיה. הנה כמה סיבות מדוע חשוב לשלוט באנגלית בשביל לסיים את התואר בצורה איכותית. 

שפת המחקר הבין לאומית 

במשך עשרות השנים האחרונות, אנגלית מהווה את שפת המחקר הבין לאומית והדרך של חוקרים מכל העולם לפרסם את תוצאות מחקריהם. גם חוקרים ישראלים אשר רוצים להגיע לתפוצה רחבה, דואגים לתרגם את מחקריהם ולהפיץ אותם בשפה האנגלית (בלא מעט מקרים אף בלי לפרסם תחילה את מחקריהם בעברית) – כך שמדובר בעניין הכרחי כמעט בכל כתיבה של עבודה אקדמית. 

סימוכין רבים יותר לכל תזה 

שליטה בשפה האנגלית תאפשר לכם להציג מגוון רחב יותר של דעות בתזה שלכם ולא תגביל אתכם באפיק מחקרי אחד. מכיוון שניתן למצוא מגוון של דעות אשר יתמכו בעמדתכם ואשר נכתבו על ידי חוקרים בין לאומיים מוכרים, גם מלאכת הכתיבה תעשה קלה הרבה יותר. לפיכך, לכל מי שלא יכול לקרוא באנגלית באופן שוטף, כדאי להירשם לקורס ללימוד אנגלית ולשפר את איכות הסמינריון או הדוקטורט הבא שלו. 

ביבליוגרפיה מרשימה יותר 

משום שכתבי העת המובילים בעולם מתפרסמים אך ורק בשפה האנגלית, שליטה בשפה האנגלית תעמיד לפניכם אופציות רבות ומרשימות הרבה יותר. מגוון רחב יותר של מסמכים, רישומים היסטוריים וכתבי יד – יעניקו לכם הזדמנות להוכיח את בקיאותכם בחומר הנלמד. בנוסף, גם המאגרים האלקטרונים הינם בשפה האנגלית, ולכן כמעט בלתי אפשרי לסיים עבודה טובה ללא רקע באנגלית.

stylish-asian-woman

עמידה בדרישות של כל מרצה

מעבר לאיכות העבודה האקדמית, יש לא מעט מרצים מקומיים שפשוט לא יקבלו עבודה שאינה מסתמכת גם על מקורות זרים. מקורות אשר לא תהיה לכם גישה אליהם ללא ידיעה ברורה של השפה האנגלית ויכולת קריאה ברמה אקדמית ראויה. יתרה מכך, קיימים גם נושאים שבהם אין מספיק מידע בשפה העברית עבור כתיבה של עבודה סמינריונית שלמה ובוודאי שבעבור כתיבה של עבודת דוקטורנט. 

ציון גבוה יותר 

למרות שאף אחד לא יגיד לכם את זה במפורש, היכולת שלכם להביא רפרנסים, השוואות והתבססות על תמות של גדולי החוקרים – עשויה להעניק לכם ציון גבוה יותר. ציון אשר יאפשר לכם להמשיך בלימודים הגבוהים או לסיים את התואר עם הציון שמגיע לכם. לא עניין של מה בכך, לאחר כל כך הרבה מטלות מנחה ומבחנים קשים שעברו עליכם במהלך התואר האקדמי. 

לסיכום, השפה האנגלית היא ללא ספק השפה החשובה ביותר ברמה האוניברסיטאית והדרך היחידה לסיים כל תואר עם עבודה אקדמית ראויה. במידה ואתם לא שולטים בשפה, כדאי להירשם לקורס לימוד אנגלית. אחרת, תהיו מוגבלים ברמת החומר האקדמי העומד לרשותכם. 

5 / 5. 105

מאמרים שעשויים לעניין אותך
דילוג לתוכן