למה הסטודנטים צריכים לדעת לכתוב

תוכן עניינים

בין אם זו מטלת שיעורי בית, סיכום מאמר או פרק בספר; בין אם זו עבודה אקדמית, דוח קריאה או כל מטלה אקדמית אחרת, סטודנטים צריכים לדעת לכתוב. נשאלות השאלות: למה סטודנטים צריכים לדעת לכתוב? או, כיצד הכתיבה תורמת להשכלה שלהם? או בכלל, האם הכתיבה בכלל נחוצה להם?

שאלות אלו הן שאלות שכיחות שנשאלות על ידי סטודנטים רבים. הן מייצגות מעין הסתייגות שיש לחלק מהאנשים כיום כלפי כתיבה. נראה כאילו, שהרצון לכתיבה שייך אך ורק לסופרים, עיתונאים ומשוררים. אולם האם יש אמת בדבר? האם באמת רק סופרים, עיתונאים ומשוררים צריכים לשלוט בפרקטיקת הכתיבה?

התשובה היא לא, גם אנשים "רגילים" צריכים לדעת לכתוב. אנשים רגילים צריכים לדעת לכתוב מפני שכתיבה, בין אם זו כתיבה ספרותית או כתיבה של כמה שורות בפסקה עוזרת לנו לבטא את עצמנו. בנוסף, הכתיבה עוזרת לנו לסדר את המחשבות, וליצור משמעות אותה אנו רוצים להעביר לסביבה. כתיבה היא חלק בלתי נפרד מהשפה, כשהשפה היא חלק בלתי נפרד מהמציאות.

כחושבים על זה, לכל אורכה של ההיסטוריה האנושית, אנשים נעזרו בכתיבה על מנת לבטא את עצמם, ומעבר לזאת גם לתקשר, החל מאנשי המערות ועד לשפת הסמלים ברשתות החברתית והאפליקציות. מעבר לכך, לולא הייתה כתיבה, לא הייתה קריאה, תקשורת, הבנה וכדומה. לכן ניתן להבין שאדם מתפקד בחברה צריך לדעת לכתוב.

עד כה הבנו למה הכתיבה חשובה לחיינו, אולם עדין הרבה אנשים, גם לא סטודנטים מסתייגים מפעולת הכתיבה, מדוע? אנשים מסתייגים מכתיבה בגלל שאין להם היכרות מעמיקה וחיובית עם כתיבה. מעבר לכך, אנשים חוששים לכתוב בגלל המחשבה שהכתיבה שלהם "משעממת" או לא מיוחדת מספיק על מנת להתקיים, יותר ויותר אנשים מאמינים שכתיבה שייכת אך ורק לסופרים. לבסוף, אנשים רבים לא מוכנים לעבור את התלאות שבכתיבה. על מנת לכתוב כמו שצריך יש להתאמן, יש לחשוב, להתאמץ לטעות וכדומה. כל אלו פעולות שאנשים רבים לא אוהבים לנקוט בהן, ולכן גם נמנעים מכתיבה.

asian-student-guy-using-laptop

הבנו למה כולנו צריכים לדעת לכתוב, אבל מה עם סטודנטים?

כחלק מהלימודים האקדמיים, סטודנטים צריכים להגיש מטלות אקדמיות, בנוסף לזאת הם חייבים לכתוב שתי עבודות אקדמיות מחקריות, לקרוא מאמרים וכדומה. בנוסף לכך, אחת מהפעולות החשובות ביותר שהסטודנטים צריכים להיות בקיאים בה היא פעולת הכתיבה. על מנת להגיש מטלות ובמיוחד על מנת להגיש עבודה אקדמית כעבודת סמינריון סטודנטים חייבים לדעת לכתוב, ולא רק לכתוב אלא לכתוב בהתאם לחוקי כתיבה מדעית שאותה הם לומדים משנה א' במהלך הלימודים האקדמיים. הרבה סטודנטים חושבים שעל מנת שהעבודה האקדמית תהיה טובה, עליהם לכתוב "יפה במיוחד" או באופן שימשוך את תשומת ליבו של המרצה, אולם עבודה אקדמית טובה דווקא נמדדת בפשטות שלה. כתיבה טובה היא כתיבה קצרה, ברורה ולא מסובכת. אם הסטודנטים ישמרו על הכללים הללו בכתיבה שלהם, העבודות שיגישו יהיו טובות וראויות לאקדמיה.

5 / 5. 132

מאמרים שעשויים לעניין אותך
דילוג לתוכן