מדריך לסטודנט המתחיל

תוכן עניינים

עומדים להתחיל לימודים אקדמאיים ממש בקרוב? השנה הראשונה של הלימודים היא שנה חשובה, ובו בזמן היא גם שנה שמביאה איתה לא מעט לחץ ופאניקה. אז כדי שתוכלו להתחיל את שנת הלימודים ברגל ימין, החלטנו להסביר לכם בדיוק איך תעשו זאת. אם תבצעו את הטיפים השונים שניתן לכם כאן, תוכלו למצוא את עצמכם צולחים את השלב הראשון של הלימודים. ברגע שהשנה הראשונה תעבור בהצלחה, גם השנים הבאות של הלימודים יעברו בצורה חלקה. אז מה חשוב לכל סטודנט מתחיל לדעת?

אל תחכו לדקה ה-90

אומנם כולנו אוהבים לדחות דברים לרגע האחרון, אך מוטב כי תכינו את התשתית לקראת הלימודים מבעוד מועד. בין אם מדובר על רכישת כסאות מנהלים או כל צורך אחר שעלול להיות לכם. ככל שתכינו את עצמכם בצורה טובה, כך תוכלו לדעת כי לא תהיו לחוצים תוך כדי הלימודים עצמם. תזכרו כי בזמן הלימודים יהיו לכם עוד לא מעט עיסוקים להתעסק איתם, ולא תוכלו לבצע כל מה שמתחשק לכם. לכן הכנה מוקדמת עשויה להוריד מכם לא מעט לחץ בלימודים עצמם.

תסדרו לעצמכם את הזמן

הזמן עשוי להיות האויב מספר אחת שלכם, ולכן מוטב כי תסדרו את הזמן בצורה יעילה. אם תנהלו לעצמכם את הזמן בצורה יעילה, תוכלו לפנות את הזמן הנדרש לחזור על החומר של הלימודים. לא מעט סטודנטים שלא מצליחים לנהל בצורה נכונה את הזמן שלהם – נכנסים ללחץ מיותר שהיה ניתן למנוע אותו מראש. הלימודים עצמם עשויים לגזול מכם זמן יקר, ולכן כל זמן פנוי שנשאר לכם צריך להיות מנוצל עד תום. בין אם מדובר על חזרה על החומר ובין אם מדובר על עניינים אישיים אחרים.

מדריך לסטודנט המתחיל

תתרגלו את הנלמד בנוחות מירבית

אל תחכו שתקופת המבחנים תגיע על מנת לחזור על החומר, מוטב כי תכינו את עצמכם בצורה הכי טובה. תתרגלו את החומר לאורך כל הסמסטר, על מנת שתגיעו למבחנים מוכנים ככל האפשר. לעיתים דווקא החזרה על החומר לאורך כל הסמסטר, תביא אתכם למצב שבו תגיעו עם אנרגיות לתקופת המבחנים. תוכלו לראות איך אתם מבינים את החומר, וכיצד השאלות הן קלילות מבחינתכם.

חשוב לוודא כי פינת הלימודים שלכם הינה פינה נוחה ומתאימה ללמידה ממושכת. את זה תוכלו להשיג באמצעות התאמת הריהוט של פינת הלימודים, והן רכישת כסאות מנהלים איכותיים ואורטופדיים שיעניקו לכם נוחות מקסימלית וסביבת למידה איכותית ונינוחה.

תתרגלו ללמוד בקבוצות למידה

החברים שאותם תאספו לאורך התואר, הם כאלה שיוכלו ללוות אתכם למשך תקופת זמן ארוכה. תזכרו כי החברים בתואר הם אלה שעומדים ללוות אתכם לאורך כל הלימודים – כך שמוטב שתנסו להתחבר אליהם. ברגע שתמצאו חברים שתוכלו ללמוד איתם, זה יאפשר לכם להגביר את הרצון ללמוד. לא לכולם יש רצון ללמוד באופן קבוע, אך שחברים שלכם ביחד אתכם – התחושה הזאת עשויה להתחזק. תנסו למצוא חברים שנמצאים פחות או יותר ברמה שלכם, כך שתוכלו לעזור האחד לשני לאורך כל הלמידה המשותפת – זה יהיה מאוד יעיל.

5 / 5. 71

מאמרים שעשויים לעניין אותך
דילוג לתוכן