בחירת נושא עבודה אקדמית אינו עניין חובבני

תוכן עניינים

אחד הנושאים עליהם מתלבט הסטודנט בדרך לתואר הוא בבחירת הנושא של עבודה אקדמית, מהי הדרך הנכונה לבחירת הנושא, כאשר מטבעם של דברים קיימים שיקולים רבים ומגוונים, החל מסוג התואר, רמת הידע האישית של הסטודנט וכלה באופי המרצים, כאשר יחד עם זאת יש לבדוק את  המאפיינים של החומר הן מרמת המקורות והן מצד דרישות האקדמיה, אשר הן עקרוניות הן לעבודה אקדמית והן לעבודת סמינריון.

נושא עבודה אקדמית

הדרך לבחירת בחירת נושא לעבודה אקדמית

לכן, כאשר מתכננים כתיבת עבודה סמינריונית, הרי שקודם לבחירת הנושא, צריך לדעת שיש לעשות זאת בצורה מקצועית, בפרט, שהתוצאה תבוא בהמשך לידי ביטוי הן בהשקעה וכלה בציון אשר יופיע באופן גלוי על גיליון הציונים בתואר ומשפיע על הממוצע ציונים.

חשוב לדעת שחלק מבחירת הנושא הוא עיוני, בין רעיונות לנושא בתחום הפרשנות באופן נקודתי  מול כתיבת עבודה סמינריונית העוסקת בבחינת דוקטרינות שונות בתחומים אחרים, בין סקירה כללית מול סקירה עיונית, בין לימוד דרישות עקרוניות חדשניות מכוח התחיקה ו/או הפסיקה והשלכותיהם על תחומים שונים, מול בחינת מגמות עתידיות.

כמו כן, ישנם מקרים בהם תהיה עדיפות לבחירת נושא עבודה אקדמית הקשור באופן ישיר לתחומי העיסוק המעשי בו נתקלים בחיי היום יום, מול מקרים בהם קיימת עדיפות לבחירת נושא המשלב דיון על זכויות אדם וערכי מוסר, וכן על זו דרך.

זאת ועוד, עבודת סמינריון דורשת לימוד ושימוש של עשרות מקורות אשר יש לעשות זאת, כבר קודם להגשת הנושא שנבחר, היות ויהיה לכך לאחר מכן השפעה על כתיבת עבודת הסמינריון, לטוב או לרע, מה שמעצים את הצורך של חשיבות בחירת הנושא לסמינריון.

השלכות אפשריות מנושא הסמינריון

עוד חשוב לציין, בפרט כאשר מדובר בלימודי משפטים וכלכלה וכדו', הרי שלנושא הסמינריון יכול להיות השפעה אף לאחר הלימודים בקבלה להתמחות ולאחר מיכן במקום העבודה, הן מבדיקתו של מקום העבודה על תחומי המומחיות של הסטודנט והן מחמת ההשפעה על הציון הכללי.

לכן, היות והשיקול אינו רק עניין אישי, מה גם שמדובר בעבודה אקדמית עם דרישות מתחום האקדמיה, בפרט שמדובר עבודת סמינריון, לכן הבחירה צריכה להיות באופן מקצועי, תוך שקלול ספקטרום רחב מאוד של נתונים, אשר בסופו של דבר יהיו הטובים ביותר לטובת הסטודנט.

לכן, היות ומדובר בכתיבת עבודת סמינריון, ההמלצה היא שלא להזדרז ולעשות זאת בפזיזות, אלא אך ורק לאחר שיקול דעת, כאשר קיימת עדיפות להתייעץ ולהיעזר עם מי שמחזיק ידע וניסיון בתחום, אשר מכיר את מכלול הנתונים, ואת כל שלבי כתיבת עבודת סמינריון, ולא רק של עבודה אקדמית באופן כללי.

5 / 5. 109

מאמרים שעשויים לעניין אותך
דילוג לתוכן