עבודות אקדמיות בלימודי אמנות

השאירו פרטים ונדאג לחזור אליכם בהקדם
תוכן עניינים

אמנות בהגדרתה היא פעילות אנושית הנעשית ללא תבנית קבוע המתארת את הפרספקטיבה של היוצר (אמן) בנושא מסוים. במילים אחרות, אמנות היא מבע המתאר את החוויה של האמן מנושא מסוים. אמנות היא תוצר של פעילות אנושית, אולם בשונה מפעילויות אחרות תכליתה של האמנות היא השיקוף, תיאור הפרספקטיבה וכדומה. אמנות היא מונח רחב מאוד המתאר שלל פעילויות אנושיות. את האמנות ניתן לחלק לקטגוריות על סמך הפעילויות הללו: יצירה של אובייקט מחומרי גלם היא אומנות חזותית או בשמה האחר אמנות פלסטית; יצירה של טקסט וכתיבה היא אומנות כתיבה או בשמה האחר ספרות; ולבסוף, הבעה באמצעות תנועה והמחזה נקראות אומנויות הבמה ומחול.

ניתן ללמוד אמנות בכמה מוסדות שונים. ישנה האפשרות ללמוד אמנות באופן חובבני ולא מקצועי במספר קורסים קצרים וחוגים את כל אחד מסוגי האומנויות. בקורסים אלו לומדים בעיקר את הפרקטיקה שבאמנות ולא בהכרח את הסמנטיקה. זאת אומרת לומדים ליצור, לומדים לכתוב, לומדים לשחק על במה או לרקוד אולם לא לומדים את המהות, את המסורת או את המגוון. מנגד, ישנה האפשרות ללמוד אמנות באופן מקצועי באקדמיה. במוסד זה לומדים את הפרקטיקה, את הסמנטיקה ואת המחקר. לימודי אמנות כלימודים אקדמיים הם תחום ייחודי למדי.

עבודות אקדמיות בלימודי אמנות

רגע, עבודות אקדמיות באמנות זה אפשרי?

לימודי אמנות הן דיסציפלינה אקדמית ומחקרית ככלל הדיסציפלינות באקדמיה. בלימודי אמנות  ניתן ללמוד את כל אחד מסוגי האומנויות. תוכנית הלימודים כוללת קורסים מעשיים וקורסים תיאורטיים. במעשי, הסטודנטים כל אחד בתחום האמנות שלו יוצר, כותב או ממחיז. ובתיאורטי, לומדים על ההגות, ההיסטוריה והתיאוריה שבאמנות. למשל אם נבחן לימודי אמנות הבמה, בלימודים הללו לומדים את הפן התיאורטי של המקצוע, לדוגמה: "תולדות הדרמה" או "נקודת מבט סוציולוגית על אומנויות הבמה" בנוסף ל"פסיכודרמה". אלו מקבץ קטן של קורסים שנלמדים באקדמיה. כמו כן, לומדים את הפן המעשי של המקצוע והוא גם מקבץ של חוגים שונים שעוסקים באלמנטים שונים של אמנות הבמה, קורסים כמו "אימפרוביזציה", "דרמה", "תיאטרון ילדים", "משחק אל מול מצלמה", "ריאליזם וסוריאליזם" ועוד.

בנוסף אל הקורסים המעשיים והתיאורטיים, ישנו גם הפן המחקרי שבלימודי האמנויות, בכל חוג ישנם סמינרים מחקריים שעוסקים בסוגיות שונות בעולם האמנותי שבכל אחד מהם נכתבות עבודות אקדמיות שנכתבו לאחר מחקר מקיף בנושא. עבודה אקדמית באמנות היא עבודה אקדמית שיכולה להיות עבודה מאוד מעניינת ומהנה לכתיבה. הסיבה לכך היא בעובדה שאמנות היא דיסציפלינה כול כך מגוונת ועשירה וניתן לחקור אותה מכל כך הרבה כיוונים, יצירתיים מגוונים ומיוחדים. לכן בהתאם גם העבודות האקדמיות. לסיכום, לימודי אמנות הם חוויה לכשעצמה.

עבודות אקדמיות לדוגמה

עבודות אקדמיות לפי מקצוע

מאמרים שעשויים לעניין אותך

5 / 5. 114

השאירו פרטים ונדאג לחזור אליכם בהקדם
ניתן גם להתקשר אלינו
דילוג לתוכן