WhatsUpIcon facebook
צרו קשר ונשמח לעזור לכם
loading
צור קשר עוד היום אנו נדאג לכל השאר:
054-2889964

סיוע בעבודות סמינריוניות

מהותה של עבודה סמינריונית

עבודה סמינריונית, בפרט בתואר הראשון, לרוב תהיה העבודה האקדמית המקיפה והמשמעותיתביותר שתעשו. בעבודה סמנריונית נדרש לעשות מחקר בנושא שרלוונטי לקורס ושתרצו לחקור ולהעמיק בו. חשוב מאוד, להבין את הדרישות ואת משמעותם של  מושגים מרכזיים בכתיבת העבודה, דוגמת: סוג המחקר- מחקר כמןתני או איכותני, חשיבות בחירת נושא העבודה וכן הערמבנה העבודה. חשוב לציין מבנה העבודה ישנו משקל משמעותי בהערכת העבודה וחשוב להקפיד עליו.

סוג המחקר לכתיבת עבודה

תחילה חשוב להגדיר ולהבין את משמעות סוג המחקר שבו אתם מתמקדים בעבודה. מרבית המרצים מגדירים מרא אם הם דורשים מחקר איכותני או מחקר כמותי. ישנם קווים םמנחים לכל סוגי המחקר, יחד עם זאת ההבדלים הם משמעותיים ויש לשים לב לכך.

מחקר כמותני : שיטת מחקר אשר נותנת דגש על בחינת ממצאים ותופעות הניתנות למדידה ובחינה סטיסטית. במחקר כמותי נעסוק באיתור נתונים מספרים, עובדות אשר ניתן לכמת ותופעות שניתן לחפש קשרים בינהם.

מחקר איכותני : מיועד לרוב לחקר תופעה או התנהגות אנושית ונהוג בעיקר במדעי החברה השונים. במחקר זה משתמשים בכלים מתודולוגים דוגמת ראיונות אישיים, תצפיות, ניתוחי מסמכים וכדומה. במחקר איכותני נשתמש כאשר לא ניתן לכמת את התוצאות, אלא רק לבחון אותן ואת התמות העולות מתוך הבחינה.

עבודות סמינריוניות

בחירת נושא המחקר לעבודה סמינריונית

כאשר ניגשים לכתיבת עבודה סימנריונית, ראשית, יש לבחור את נושא המחקר.  עבודה סמינריונית היא עבודה ארוכה, מעמיקה ומקיפה. הקפידו לבחור נושא מחקר שמעניין אתכם. נושא שיש לכם מוטיבציה לחקור וללמוד לעומק. ככל שתגלו עניין בנושא העבודה, כך יהיה לכם יותר קל לצלוח את המשימה המורכבת שנקראת עבודה סמינריונית. תחילה, בוחרים נושא כללי, מתוך אותו נושא מגדירים תחום ספציפי שמעוניינים לחקור אותו בעבודה הסמינריונית.  

לאחר מכן יש להגדיר: שאלת מחקר, השערות מחקר, השיטה, כלי המחקר ואת אוכלוסיית המחקר בה תרצו לעסוק. חשוב לבחור אוכלוסיית מחקר נגישה, אוכלוסייה שאתם יודעים שתוכלו לגייס ולפנות אליה. גם במחקר כמותי וגם במחקר איכותי בעבודה סמינריונית, יש צורך בגישה ישירה לנבדקים. בין אם זה העברת שאלונים לאוכלוסייה מסוימת, תצפיות או ראיונות. בחירת אוכלוסייה לא נגישה תקשה עליכם מאוד בביצוע המחקר.

עבודה סמינריוניות

מבנה עבודה סמינריונית  

עבודה סמינריונית מכילה מבנה בסיסי הנהוג באקדמיה. שמירה על מבנה עבודה הולם ונכון קריטית להערכה הכללית של העבודה ולציון הסופי. על כן, חשוב גם לשים לב לדגשים ולדרישות המרצה, החוג או הפקולטה בה אתם לומדים ולהתאים את המבנה להנחיות הספציופיות במידה וינתו כאלו. להלן מבנה העבודה מקובל:

שער: בדף השער יש לציין את שם מוסד הלימודים/לוגו מוסד הלימודים, שם החוג והקורס, שם העבודה, שם המרצה, שמות המגישים ות.ז וכן תאריך ההגשה.

תקציר: יופיע לאחר השער ולרוב לפני תוכן העיניינים. חשוב לכתוב את התקציר בתום תהליך הכתיבה. התקציר מהווה מעין סיכום של העבודה, כולל תיאור המחקר ותוצאותיו.

תוכן עיניינים : בתוכן יש לכתוב את ראשי פרקי העבודה (ותתי פרקים) החל מפרק המבוא. בתוכן יש לציין רק את העמוד בו מתחיל הפרק ולא טווח עמודים. חשוב להקפיד על אחידות בין תוכן העיניינים לגוף העבודה.

מבוא : משמש מעין פתיח הסוקר בקצרה את מאפייני הנושא, מדוע נבחר לחקירה בעבודה, מהי חשיבות ותרומת המחקר בו עבודה סמינריונית עוסקת.

סקירת ספרות: סוקרת ומציגה את נושא המחקר כפי שהוא מוגדר בספרות המקצועית רלוונטית. יש להשתמש בספרות עדכנית לפי ההנחיות שהוגדרו על ידי המרצה או מוסד הלימודים. לרוב מדובר בספרות עדכנית ל-5 שנים אחרונות. בסיום פרק זה לרוב יוגדרו מטרות, שאלות והשערות המחקר.

שיטה : הפרק מציג תיאור מדוייק ככל הניתן על האופן בו נערך המחקר. כולל את תיאור השיטה, מהלך והליך המחקר, האופן בו נאספו נתנונים,  מאפייני הנבדקים וכלי המחקר.

ממצאים : הצגת הממצאים תלויה באופי המחקר:כמותי או איכותני. יש להציג את הממצאים כפי שנדגמו ע"י סטטיסטיקה תיאורית/היסקית או ניתוח תוכן איכותני. 

דיון (מסקנות וסיכום): כולל את  השערות המחקר, המסקנות, מגבלות מחקר, המלצות למחקרי המשך, סיכום, השלכות תיאורטיות ומעשיות של המחקר ותרומתו.

רשימת מקורות: רשימת המקורות בהם נעשה שימוש על פי כללי ציטוט נהוגים בהתאם למקצוע הקורס/לחוג בו לומדים. אין לאזכר מקור שלא מצוטט בעבודה או להיפך, כל מה שמצוטט בעבודה חייב להיות לו סימוכין ברשימת המקורות.

נספחים : את הנספחים יש לסדר לפי שמות ומספרים כפי שאוזכרו בגוף העבודה. 

לסיכום,  עבודה סמינריונית היא מורכבת ובעלת מבנה מוגדר. מומלץ לעבוד בשלבים ואף להתייעץ עם המרצה, איש מקצוע או כל אדם שמבין בתחום. יש לזכור  מה שקובע בסופו של דבר את הערכה וציון עבודה אלו דרישות המרצים. המבנה שמוצג להלן הוא כללי. לכל מרצה דגשים משלו, הקפידו לכבדם, זה ישתלם לכם בסוף.

בהצלחה!

עדכון אחרון: 12/16/2018 4:44:00 PM
מספר מדרגים:201 דירוג ממוצע:4.8
דירוג:

 

להזמנת שירותים אקדמיים:
סיוע בעבודות אקדמיות , תרגומים , עריכה לשונית  וסיוע בסמינריונים ועוד...

 

loading
שיזף 2‎, נס ציונה
054-2889964
camplus10@gmail.com
https://www.camplus.co.il