שירותי תמיכה אקדמית

תוכן עניינים

למה להיעזר בשירותי תמיכה אקדמית כאשר כותבים עבודת סמינריון

כתיבת עבודת סמינריון היא אולי המטלה האקדמית הכי מרתיעה שיכולה להיות עבור סטודנטים. משום מה סטודנטים רבים מאמינים שאין להם את הכלים על מנת לכתוב עבודת סמינריון נאותה. כתיבת עבודת סמינריון היא פעולה הדורשת כמה שלבים – חלקם יכולים להיות מאתגרים אבל בהחלט לא בלתי אפשריים. על מנת לכתוב עבודת סמינריון טובה יש לחשוב על נושא מחדש, בר מחקר ומקורי. לאחר מכן, יש לנסח שאלת מחקר קצרה בנוסף להשערות מחקר הגיוניות. יש למצוא ספרות מחקרית מהימנה ולאחר מכן לסכם אותה. על סמך הסיכומים, יש לבנות את ראשי הפרקים לסקירת הספרות בדגש על מבנה משפך, כלומר מהכללי אל הספציפי. מרגע שראשי הפרקים נבנו, יש לגשת למלאכת כתיבת סקירת הספרות. בכתיבת ספרות חשוב לכתוב בקצרה ובהתאם לחוקי כתיבה מדעית. שלבי העבודה הבאים הם כתיבת פרקי השיטה, תוצאות, דיון ומסקנות.

פרקי השיטה בכתיבת עבודות סמינריוניות

פרק השיטה הוא פרק שנדרשת בו כתיבה תיאורית ותמציתית של משתני המחקר, שיטת המחקר, כלי המחקר והליך המחקר; הפרק הבא הוא פרק התוצאות. בתוצאות מצוינות שיטות הניתוח הסטטיסטי, ממצאים וטבלאות. בפרק זה חשוב מאוד לכתוב בצורה ברורה ונהירה על מנת שהקורא יבין היטב את התוצאות. הפרק הסופי הוא פרק הדיון והמסקנות, זהו פרק שדומה מאוד בהרכבו ובסגנון הכתיבה שלו לסקירת הספרות. בדיון כותבים בקצרה את מטרת המחקר והשערות המחקר, לאחר מכאן מציינים האם מטרות אלו הושגו על סמך התוצאות, והאם ההשערות הופרכו או אוששו. בסוף הפרק עונים על שאלת המחקר, מתייחסים למגבלות המחקר ומציינים מסקנות ומחקרי עתיד. אלו כל השלבים לכתיבת עבודות סמינר.

בשתי הפסקאות הקודמות צוינו כלל השלבים על מנת לכתוב עבודות סמינריון. אלו שלבים ברורים ומוגדרים היטב, לכן ניתן לעקוב אחריהם בקלות וללא בעיות. מנגד, שלבים אלו הם אכן שלבים שדורשים לא מעט היערכות, זמן והשקעה. אולם, אם שומרים על פרספקטיבה חיובית ונעזרים בגורמי סיוע , בהחלט ניתן לקיים את כולם ולכתוב עבודת סמינר איכותית שתקבל ציון טוב.

שירותי תמיכה אקדמית

מהם אותם גורמי סיוע והאם אכן ניתן להיעזר בהם?

בהתאם לשונות שיש בין אנשים כך גם הבדלים ביכולות הכתיבה. ישנם הסטודנטים שמלאכת הכתיבה איננה קשה עבורם והם יכולים לנסח עצמם היטב. בנוסף, יכולים לכתוב עבודות סמינר ללא בעיות. סטודנטים אלו כמובן לא זקוקים לסיוע. אולם בניגוד אליהם, ישנם הסטודנטים שמתקשים מאוד לחשוב על נושאים, לנסח שאלת והשערות מחקר, להתמצא במאגרי מידע ולעקוב אחר כל השלבים לכתיבת עבודות אקדמיות. על מנת לתמוך וללוות סטודנטים אלו, ישנם צוותי תמיכה אקדמית אשר מסייעים לסטודנטים בכתיבת עבודות אקדמיות בתשלום לרבות סיוע בכתיבת עבודה סמינריונית בתשלום. צוותים אלו הם צוותים בעלי ניסיון באקדמיה המנוסים בכתיבה וליווי. בגלל שלצוותים אלו יש את הניסיון והיכולת לעזור, הם הפיתרון הפרקטי ביותר לסטודנט המתקשה.

5 / 5. 116

מאמרים שעשויים לעניין אותך
דילוג לתוכן