האם בימינו צריך תואר אקדמי בכדי להשתלב בעולם ההייטק ?

תוכן עניינים

אחד המכשולים הגדולים ביותר שיש למעוניינים להשתלב בתחום ההייטק קשור כמובן ללימודי השכלה גבוהה. כלומר, ניתן לראות שיש צורך בתואר אקדמי בתחום ממוסד כמו אוניברסיטה או מכללה. מה שכן, האם באמת אותו התואר במדעי המחשב, הנדסת תוכנה, הנדסת מערכות מידע וכו' הוא תנאי הכרחי על מנת למצוא עבודה בתחום ההייטק?
אם נשאל את ההורים שלנו, סביר להניח שהם ישיבו שתואר הכרחי ביותר. אגב, אל תטעו, תואר אכן הכרחי והוא מקנה ידע תאורטי, הבנה מערכתית וכמו כן מספק לנו יכולות אבחון ויכולות של פתרון בעיות. מה שכן, נכון להיום, כנראה שהתמונה קצת השתנתה. מדוע? המשיכו בקריאת המאמר.

דרישות למשרות בחברות הייטק

מדי שנה, יש לא מעט בוגרי אוניברסיטאות ומכללות, שמוצאים עצמם עם תעודה. הבעיה היא שאותה תעודה לא תמיד עוזרת להם למצוא עבודה. זאת משום שהמעסיקים מעדיפים מועמדים שיש להם ניסיון וידע, מאשר כאלה שיש להם תואר בלי ניסיון וידע מוכח בפועל. אגב, שימו לב, שכבר בשיחת הטלפון הראשונה עם המעסיקים, נשאלת כל מיני שאלות מעשיות וזאת על מנת לסנן את המועמדים ולקבוע אם להזמין אותם להמשך ראיון או לא. מעבר לכך, יש המון חברות הייטק שמזמינות את המועמדים למבחני מיון. מבחנים כאלה בודקים יכולת קוגניטיבית, בקיאות בתחום ועוד נושאים שלאו דווקא נלמדים במהלך התואר.

תואר או הכשרה מקצועית

כיום, תוכלו ללמוד לימודים מקצועיים בתחום הייטק, גם ללא תואר אקדמי. בזמן שתואר אקדמי נמשך בין 3 ל-4 שנים

ויש התרכזות בשנתיים הראשונות בקורסים כמו מתמטיקה ופיזיקה וכמו כן תדרשו להגיש עבודות אקדמיות וכמו כן פרויקט גמר בסוף הלימודים, הרי שלימודים מקצועיים או לימודי קורסים הם ממוקדים וניתן ללמוד את התחום הרצוי באופן מעשי, תוך מספר חודשים עד שנה.

תואר אקדמי

אלו תחומים אינם מצריכים תואר אקדמי?

בדיקות תוכנה ואוטומציה – מדובר למעשה על התחנה האחרונה והחשובה ביותר בכל תהליך של פיתוח תוכנה. על כן גם יש ביקוש גדול למשרות של בודקי תוכנה בתחום ההייטק. אם התחום מעניין אתכם ותרצו ללמוד אותו בצורה מקצועית, אז תוכלו לקחת קורס QA.

סייבר – מדובר על תחום מרתק הכולל פתרונות להתגוננות מפני מתקפות אלקטרוניות, פריצות למחשבים ופריצות לאתרי אינטרנט. על מנת לעבוד בתחום, מספיק לעבור קורס אבטחת מידע וסייבר. במסגרת הקורס, תלמדו את הכלים המעשיים להתמודדות מול מתקפות ופריצות האקינג.

ניהול רשתות – תמיד תהיה דרישה לטכנאים ומנהלי רשתות. ניתן לעבור קורס ניהול רשתות וכך לקבל ידע מעשי בתחום כמו, התקנה, הטמעה וטיפול בשרתים ועוד.

שורה תחתונה

לפני שאתם נרשמים ללימודי תואר ראשון או ללימודי קורס מקצועי, זכרו שמה שיקבע בסופו של דבר קשור מאוד לניסיון המעשי שלכם. אם אפשר, מומלץ במהלך הלימודים לנסות להתקבל למשרות סטודנט בחברות הייטק ועם הזמן להתקדם לתפקידים אחרים הכוללים גם תפקידים של ניהול.

5 / 5. 79

מאמרים שעשויים לעניין אותך
דילוג לתוכן