כתיבת עבודת סמינריון בספרות

השאירו פרטים ונדאג לחזור אליכם בהקדם
תוכן עניינים

לימודי ספרות הינם דיסציפלינה אקדמית העוסקת במחקר של ספרות ותרבות בהקשר שפתי, פוליטי וחברתי. בהתאם לזאת, מחקר הספרות מתמקד ביצירות ספרותיות וכיצד הן משקפות את פניה של החברה המערבית. הספרות עוסקת בהיבט הצורני והאומנותי בכל יצירה. בנוסף לזאת, באמצעות מחקר הספרות, ניתן להיחשף למבנה הפנימי של תרבויות שבא לידי ביטוי באמצעות הטקסטים. במילים אחרות, ספרות היא הראי לנעשה בחברה.

בלימודי ספרות גם לומדים יצירות של חברות שונות המשתייכות לאותה סוגה, ולומדים בנוסף גם את הלינגוויסטיקה והסמנטיקה של תרבויות העולם. המחקר עוסק גם בהשוואת יצירות של אותה תרבות בזמנים שונים. לבסוף, בלימודי ספרות בוחנים את האינטראקציה בין הספרות העכשווית לבין רבדים שונים בחברה האנושית כמו היסטוריה, פוליטיקה, מדע, פילוסופיה ואומנות.

עבודת סמינריון בספרות

עבודות סמינריונית בלימודי ספרות

כפי שנטען מקודם, לימודי ספרות הם לימודים רחבים ואינטר-דיסציפלינאריים בהם נלמדת ספרות בהקשרים שונים. למשל, נלמדות יצירות שנכתבו בהתאם לסוגות ספרותיות שונות כמו ספרות אימה, דרמה, רומנטיקה, רומן היסטורי ועוד. יצירות שנכתבו בעבר המגלמות את הייחוד של אותה תקופה ביצירה, או יצירות שנכתבו בהווה . ניתן גם ללמוד ספרות בהקשר רב- תרבותי גלובלי כשהדגש הוא בחינה של כל יצירה בהקשר לקונטקסט התרבותי שלה. כמו כן גם ניתן לבחון כמה יצירות שנכתבו בידי כמה תרבויות סביב אותו הנושא. זאת ועוד, כזכור, ספרות היא מראה המשקפת את הנעשה בחברה, לכן בהקשר הזה ניתן לבחון כיצד אירועים היסטוריים, מתיחויות פוליטיות, מאורעות חברתיים ועוד מתגלמים ביצירות ספרותיות.

לימודי ספרות הם לא בהכרח ניתוח ביקורתי של ספרים, אלא גם התייחסות לטקסטים שונים טובים לא פחות. בעיקרון ספרות היא כל מבע אנושי שנכתב, לכן בלימודי ספרות לומדים לנתח סיפורים קצרים, שירה, מונולוגים, דיאלוגים, מחזות, תסריטים ועוד. נשאלת השאלה: "כאשר כותבים עבודת סמינריון בספרות, מה בדיוק כותבים?"

על מנת לענות לשאלה הזו יש להתייחס לעובדה שלימודי ספרות לא שונים מלימודים אקדמיים רגילים. השוני הוא בתוכן הנלמד. זאת אומרת שבדומה לכל מוסד אקדמי גם בלימודי ספרות עבודות סמינריון נכתבות במסגרת סמינר מחקרי בו חוקר מנוסה יחדיו עם קבוצה של חמישה עשר סטודנטים בוחנים סוגיות ספרותיות שונות בהקשר תחום המחקר של החוקר. לכן, כפי שיש מגוון במחקר כך קיים מגוון בעבודות הסמינריון שניתן לכתוב. למשל, ניתן לכתוב עבודת סמינריון העוסקת בהשוואה וניתוח של שתי יצירות ספרותיות שנכתבו בתקופות שונות בחברה הישראלית תחת נושא כשמטרת הניתוח היא לבחון שינויים ותמורות שחלו ביצירה כשיקוף של שינויים ותמורות שחלו בחברה בין היצירות, וכדומה.

מאמרים שעשויים לעניין אותך

5 / 5. 116

השאירו פרטים ונדאג לחזור אליכם בהקדם
ניתן גם להתקשר אלינו
דילוג לתוכן